Načítám…

Přemýšlíte o ošetření kryolipolýzou, ale nemůžete se rozhodnout zda to za to stojí, nebo jste o ošetřní naopak nikdy neslyšeli? Kryolipolýza, běžně označovaná jako „mrazení tuku“ je metoda ošetření, která odbourává tuky za pomoci nízkých teplot.

Máte problém s ukládáním tuku na určitých partiích těla, kde ani dieta a pravidelné cvičení nepomáha? Pak je pro Vás ošetření tím pravým ořechovým.

V tomto článku se Vám pokusím přiblížit a vysvětlit celý postup a samotný biologický proces kryolipolýzy v těle.

Co to je kryolipolýza a jak to funguje?

Kryolipolýza je neinvazivní ošetření, při kterém se snižuje teplota tělesného tuku ošetřovaného místa na – 10 stupňů po dobu 70 minut, což následně vede k rozpadu tukových buněk a jejich eliminaci. Po jednom ošetření se natrvalo zbavíte 30% tukových buněk. Tato metoda vychází z poznatku, že tukové buňky jsou na chlad citlivější než buňky jiné.

 

*Celý koncept kryolipolýzy a proč se tento postup vůbec začal dál vyvíjet je z pozorování dětí, které jedly nanuky (popsicles), měly na tvářích důlky kvůli ztrátě tukové tkáně z důvodu nadměrného vystavení chladu. Tento jev se nazývá popsicle panniculitis.

Cílené ochlazení podkožního tuku způsobí narušení obalu tukových buněk a tím je poškodí. Pomocí přirozeného buněčného procesu, apoptózy, dojde ke zničení takto narušené buňky a ta je poté pomocí lymfatického systému z těla vyloučena. Je nutné podotknout, že kryolipolýza nebojuje s obezitou a lze jí ošetřit pouze vnější tuk (subkutánní), nikoli ten vnitřní (viscerální). Kryolipolýza také není ošetření na hubnutí, ale pouze Vám pomáhá eliminovat „kapsy“ s tukem, kterých se nejde jinak zbavit. 

Jak ošetření probíhá a je bezpečné?

Prvním krokem je umístění aplikátoru na ošetřované místo, kde aplikátor nasaje veškerý tuk z oblasti, která se bude ošetřovat. Zpočátku je ošetření malinko  nepříjemné. Ale nemusíte se ničeho bát, nijak zvlášť bolestivé to není. Po cca 10 minutách se oblast znecitliví a necítíte skoro nic. Po 70 minutách se aplikátor odejme a terapeutka Vám danout oblast dalších 6 minut masíruje, aby se kůže znova prokrvila.

Abychom zjistili, zda-li jste vhodným kandidátem, je nutná osobní konzultace. Jak už jsem zmiňovala výše, kryolipolýza je vhodná k odstranění lokálního tuku. Ošetření není určeno na boj proti obezitě. 

Jako při každém ošetření, i zde se můžou vyskytnou určité koplikace nebo rizika. Aby bylo ošetření maximálně bezpečné, znalost a pečlivost terapeutky je nezbytností. U nás se můžete spolehnout na obojí! Konkrétní počet ošetření závisí na daném jedinci a ošetřované oblasti. Maximální počet podstoupených ošetření na jedné oblasti jsou 3, každé v rozmezí minimálně jednoho měsíce a půl. Po jednom ošetření můžete dosáhnout až 30% redukce tuku v ošetřené oblasti. Doporučujeme Vám si domluvit naši bezplatnou konzultaci a poradit se s naší terapeutkou.

10px

Závěr

Závěrem lze říct, že ošetření kryolipolýzou je celkově bezpečné ošetření s minimálními riziky, a pokud je pro Vás nemožné zbavit se tuku v určité oblasti těla, tak je to pro Vás to pravé.

Jedno ošetření trvá 70 minut a zbaví Vás 30% tukových buněk v ošetřované oblasti. Další výhodou ošetření je, že ihned po jeho ukončení se můžete vrátit do svého každodenního života. Doba rekonvalescence tedy žádná není (1-2 týdny po ošetření může být ošetřované místo mírně citlivé, ale tady to je zase velice individuální).

Toto ošetření se provádí a je velmi žádané po celém světě, i když v ČR ještě není tak populární, jak by si zasloužilo. Na internetu také můžete najít mnoho klinických studií a recenze s vysokou zákaznickou spokojeností, která poukazuje na účinnost a spolehlivost přístroje. Konečné rozhodnutí, zda na ošetření půjdete je na Vás, ale rozhodně toho nebudete litovat.

Pokud máte jakékoliv dotazy neváhejte nám napsat!

Související příspěvky

Od |2024-03-15T08:41:13+00:0010 února, 2021|Blog, Formování postavy|0 komentářů

Název

Přejít nahoru